Brigádnická posila do Kavárny POTMĚ

12. březen 2020

Připravujeme Kavárnu POTMĚ 2023 a máme několik volných míst na pozici asistenta/ky kavárníků se zrakovým postižením, která bychom rádi obsadili nejlépe studenty a studentkami VŠ/VOŠ. Do kavárny hledáme také vedoucí/ho, který převezme odpovědnost za chod kavárny i naše nevidomé a slabozraké kavárníky. Chcete se k naší Kavárně POTMĚ připojit? Mrkněte na podrobnější podmínky spolupráce.

Protože práce na Kavárně POTMĚ není pouze několikahodinová v rámci jednoho dne, ale blíží se více klasické pracovní době, hledáme na tuto spolupráci nikoli dobrovolníky, ale brigádníky.

Pozice: Asistent/ka kavárny 

Smlouva: DPP
Odměna: 140 Kč hodina 
Popis práce: 
Asistent/ka kavárny je pro celý tým Kavárny POTMĚ a zejména pak pro naše nevidomé a slabozraké kavárníky pomocnou rukou a v našem případě i pomocnýma očima u aktivit vně kavárny. Tedy, jak my říkáme, na světle.

Co dělá asistent/ka Kavárny POTMĚ?

 • je průvodcem pro nevidomé kavárníky tam, kde se v okolí kavárny neorientují
 • pomáhá s činnostmi v recepci kavárny, které vyžadují kontrolu zrakem a samozřejmě i s dotazy hostů.
 • má přehled o chodu kavárny, o nabídce kavárny, cenách i principu, na kterém Kavárna POTMĚ v rámci projektu Světluška Nadačního fondu Českého rozhlasu funguje

Hledáme asistenty/ky, které bude práce bavit, nebude jim vadit tak trochu kočovný život s týmem kavárny, ale naopak uvítají možnost procestovat s kavárnou hezká města, poznat stovky zajímavých lidí, kteří kavárnu navštíví. Hledáme prima, spolehlivé, dochvilné, pečlivé lidi, kterým bude práce na kavárně dávat smysl. Asistenta/ku kavárny rádi naučíme i práci s kompenzačními pomůckami pro nevidomé a slabozraké, aby mohl/a být nápomocný/á i při osvětových programech pro školy.

Pozice: Vedoucí kavárny

Smlouva: DPP
Odměna: 170 Kč hodina
Popis práce: 
Vedoucí kavárny je prodlouženou rukou Světlušky ve městech, které Kavárna POTMĚ navštíví.

Co dělá vedoucí Kavárny POTMĚ?

 • přebírá na místě odpovědnost za bezpečný a hladký chod kavárny
 • organizuje směny
 • pečuje o celý tým kavárny
 • stará se o koordinaci zásob
 • odpovídá za průběh doprovodného kulturního i osvětového programu
 • jsou-li na místě media, je hlavní kontaktní osobou
 • zodpovídá za pokladnu a svěřené zboží k prodeji
 • spolu s asistentem/kou kavárny zajišťuje doprovody pro nevidomé kavárníky v místech, kde se obtížně orientují, a pomáhá s činnostmi, které vyžadují zrakovou kontrolu

Na vedoucí/ho kavárny prostě spoléháme ve všech ohledech. Proto hledáme člověka, který je komunikativní, dobře zorganizovaný, zodpovědný, spolehlivý a dokáže řešit nečekané zádrhele a přitom si zachovat chladnou hlavu a dobrou náladu.

Vedoucí/ho kavárny a asistenta/ku kavárny pečlivě zaškolíme a vždy budeme v úzké spolupráci. Práce je se zkušenými kavárníky, kteří si umí s ledasčím na místě poradit, takže není třeba se obávat neznámého.

Přidáte se? Ozvěte se nám prostřednictvím jednoduchého formuláře zde.

Těšíme se!

Spustit audio