Sbírkové předměty

Veřejná sbírka Světluška probíhá mimo jiné i formou prodeje sbírkových předmětů. Každý předmět je nahlášen Magistrátu hl. m. Prahy, který veřejnou sbírku Světluška každý rok kontroluje. 

Zakoupením předmětů přispíváte nejméně 50 % do veřejné sbírky Světluška, zbylá část ceny sbírkového předmětu je použita na pokrytí nákladů spojených s jeho výrobou či nákupem. Sbírkové předměty nepodléhají DPH, prodej sbírkových předmětů není podnikáním, proto se na něj nevztahuje povinnost EET.

Na co se můžete těšit letos?

Pro letošní ročník jsme připravili sbírkové předměty s ohledem a šetrností k přírodě a také světluščí "evergreeny", na které s oblibou vzpomínají zejména dlouhodobí dárci. 

Zubní kartáček Herbadent

Svítící kartáček Herbadent – 100 Kč

Nejoblíbenější světluščí sbírkový předmět. Ikonický světluščí kartáček v novém a zábavnějším provedení. Pro všechny, kteří si chtějí péči o ústní dutinu užít jako nefalšovaná světluška. Se svítícím kartáčkem a potmě!

Hrací karty - Sbírkové dny Svštlušky

Karty – 50 Kč

Evergreen na loudavé deštivé dny i k vodě. S těmito kartami navíc uděláte radost hned dvakrát.

 

Peněženka nebo třeba obal na sluchátka

Peněženka – 50 Kč

Ideální na mince, sluchátka nebo jakékoliv drobnosti, které potřebujete mít na jednom místě. Připnout si ji můžete i jako klíčenku.

Tykadla pro každou světlušku

Tykadla (plastová) - 50 Kč

Nebojte, neotevřeli jste dveře do minulosti. Několik světluščích tykadel si pro vás skutečně ještě stále schováváme. Uděláte si jejich koupí nostalgickou radost?

Svítící náramek

Náramek - 20 Kč

Ano, i tahle světluščí legenda je stále k mání! Také tento poklad už ale máme jen v omezeném množství, tak zápěstní zdobení neprováhejte.

 

Tykadla - Sbírkové dny Svľtlušky

Papírová tykadla – 20 Kč

Letitý favorit se vrací na scénu, tentokrát však v ekologičtějším papírovém provedení. Ve světluščích tykadlech udělají parádu malí i velcí.

Píšťalka k nepřeslechnutí

Píšťalka - 20 Kč

Co takhle oslavit touto drobností nedohlednou budoucnost, v níž si budeme moci kdekoli a kdykoli s odkrytým obličejem zvesela zapískat?

Propisky od Světlušky

Propiska – 20 Kč

Doporučujeme kupovat ve větším množství a umístit všude, kde ji vždycky hledáte, ale spolehlivě nemáte.

Placka, ve které budete vidět

Button - 20 Kč

I tou nejmenší částkou, za níž pořídíte tento buttonek, pootočíte kolečkem v soukolí, a rozpohybujete tak mohutné kolo pomoci. (něco takového jsme měli na těch bězích, tuším)